Brněnské dny pro zdraví 2020

Naše akce

  Vítejte na stránkách regionálního centra sportu pro všechny města Brna

 Všechny soutěže dětí a mládeže jsou pořádány za finanční podpory statutárního města Brna

 

Výše dotace byla v roce 2018, 2019 i v roce 2020

 40.000,.-Kč

Charakteristika Regionálního centra SPV

Regionální centrum sportu pro všechny (RC SPV) Brno-město je součástí České asociace Sport pro všechny (ČASPV)  Řídí a podporuje pravidelnou činnost odborů a TJ v brněnském regionu.

ČASPV je největší organizací v České republice, která má ve svém programu zařazen rekreační sport a jiné rekreační pohybové aktivity, rekondiční cvičení a zdravotní tělesnou výchovou. RC SPV Brno-město, z. s. je jedním z 75 středisek, která slouží k pružnějšímu řízení, koordinaci  a zabezpečení odborů a TJ v rámci územních celků. V roce 20205 zastřešuje činnost ve 21 odborech  SPV města Brna s více jak 2000 členy. 

lem nás všech je soustavně a účinně přispívat ke zdravému vývoji co největšího počtu dětí a mládeže, k rozvoji zdatnosti a výkonnosti všech sociálních vrstev dospělé populace, k zachování kondice starších občanů a tím i k jejich šťastnému životu. Nabízíme všem zájemcům pestrý výběr účinných pohybových aktivit: všeobecnou gymnastiku, cvičení předškolních dětí, cvičení rodičů s dětmi, rekreační sporty, aerobik, rytmickou gymnastiku, jógu, zdravotní tělesnou výchovu, cvičení seniorů, cvičení a pobyt v přírodě, taneční sport, step,  tradiční čínská cvičení, přetláčení rukou a další indoorové i outodoorové aktivity.  

Významnou součástí koncepce ČASPV je systém vzdělávání, tedy školení a semináře, které přispívají k dalšímu vzdělávání našich cvičitelů, instruktorů a rozhodčích všech námi pořádaných aktivit (např. aerobik, power jóga, pilatek, gymbaly, in line bruslení atd…) Toto vzdělávání není jen pro členy SPV, ale i pro všechny  zájemce jiných organizací a široké veřejnosti. Vše najdete prostřednictvím stránek ČASPV.

 

 

 

Naší snahou je umožnit tělovýchovné a sportovní vyžití všem zájemcům bez talentových, věkových a sociálních omezení. Tím chceme přispět k jejich všestrannému rozvoji, upevnění zdraví a psychické pohodě.

Našimi základními cíly jsou:

- Rozvíjet a propagovat sport pro všechny v rámci brněnského regionu.

- Nabízet celou škálu sportovních aktivit pro širokou veřejnost.

- Propagovat dobrovolnou práci mnoha cvičitelů a trenérů.

- Získávat finanční podporu pro činnost svých členů z regionálních institucí a celostátních grantů.


   

Aktualizováno: 16.01.2024