Brněnské dny pro zdraví 2016

Naše akce

  Vítejte na stránkách regionálního centra sportu pro všechny města Brna

 

Naše nejbližší akce

Seminář ZdTV

Charakteristika Regionálního centra SPV 

Regionální centrum sportu pro všechny (RC SPV) Brno-město je součástí České asociace Sport pro všechny (ČASPV)  Řídí a podporuje pravidelnou činnost odborů a TJ v brněnském regionu.

ČASPV je největší organizací v České republice, která má ve svém programu zařazen rekreační sport a jiné rekreační pohybové aktivity, rekondiční cvičení a zdravotní tělesnou výchovou. RC SPV Brno-město, o. s. je jedním z 75 středisek, která slouží k pružnějšímu řízení, koordinaci  a zabezpečení odborů a TJ v rámci územních celků. V roce 2015 zastřešuje činnost ve 15s odborech  SPV města Brna s více jak 2000 členy. 

lem nás všech je soustavně a účinně přispívat ke zdravému vývoji co největšího počtu dětí a mládeže, k rozvoji zdatnosti a výkonnosti všech sociálních vrstev dospělé populace, k zachování kondice starších občanů a tím i k jejich šťastnému životu. Nabízíme všem zájemcům pestrý výběr účinných pohybových aktivit: všeobecnou gymnastiku, cvičení předškolních dětí, cvičení rodičů s dětmi, rekreační sporty, aerobik, rytmickou gymnastiku, jógu, zdravotní tělesnou výchovu, cvičení seniorů, cvičení a pobyt v přírodě, taneční sport, step,  tradiční čínská cvičení, přetláčení rukou a další indoorové i outodoorové aktivity.  

Významnou součástí koncepce ČASPV je systém vzdělávání, tedy školení a semináře, které přispívají k dalšímu vzdělávání našich cvičitelů, instruktorů a rozhodčích všech námi pořádaných aktivit (např. aerobik, power jóga, pilatek, gymbaly, in line bruslení atd…) Toto vzdělávání není jen pro členy SPV, ale i pro všechny  zájemce jiných organizací a široké veřejnosti. Vše najdete prostřednictvím Akademie cvičitelů a instruktorů (ACI) ČASPV .

 

Realizujeme doprovodný program na Olympijském parku v Brně

Naší snahou je umožnit tělovýchovné a sportovní vyžití všem zájemcům bez talentových, věkových a sociálních omezení. Tím chceme přispět k jejich všestrannému rozvoji, upevnění zdraví a psychické pohodě.

Našimi základními cíly jsou:

- Rozvíjet a propagovat sport pro všechny v rámci brněnského regionu.

- Nabízet celou škálu sportovních aktivit pro širokou veřejnost.

- Propagovat dobrovolnou práci mnoha cvičitelů a trenérů.

- Získávat finanční podporu pro činnost svých členů z regionálních institucí a celostátních grantů.


   

Aktualizováno: 03.02.2018